niedziela, 13 grudnia 2015

Idą Święta cz. VIII - dzwoneczki

Witajcie serdecznie! Dziękuję Wam za odwiedziny i przemiłe komentarze. Witam nowych Obserwatorów. Cieszę się, że do mnie zaglądacie. Dzisiaj kolejny świąteczny post. Tym razem seria dzwoneczków. Dzwoneczki są z różnych kordonków jakie mi jeszcze zostały, ale wszystkie są wykonane szydełkiem Tulip 1,5 mm. Dzwoneczki na pierwszym zdjęciu zrobiłam kordonkiem Cable 5 z dodatkiem złotej nitki. Nie posiadam już banderolek i nie mam numerów kolorów, ale są one oprócz czerwonego jeszcze w odcieniach bieli i ecru. Kształt dzwoneczków nadawałam na styropianowych formach dzwoneczków. Usztywniałam je w mieszance wikolu i wody w stosunku 1:1.
Kolejnych sześć dzwoneczków wykonałam z Kordonka Altin Basak Maxi w kolorze czerwieni, niebieskim i białym, a ozdobniki kordonkiem Cable 5 w odcieniu ecru.
Ostatnie dzwoneczki zrobiłam kordonkiem Filo di Scozia 8/3 kolor 001 (450m/100g), a ozdobniki kordonkiem Cable 5 w kolorze białym.
Ponieważ do świąt nie wiele już czasu zostało, trzeba trochę bardziej fizycznie popracować ;) w domu, dlatego obiecuję Wam, że więcej dzwoneczków już nie będzie. Przyznaję się bez bicia, że zostały mi do pokazania jeszcze jakieś 4 posty z robótkami, w tym trzy z świątecznymi. Pozdrawiam serdecznie, zmykam poradować oczy Waszymi cudnymi pracami. Trzymajcie się zdrowo i do kolejnego!!!

4 komentarze:

 1. Bożenko,przepiękne są te Twoje dzwoneczki,ślicznie będzie wyglądała z nimi choineczka:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne dzwoneczki :-) Śliczne wzory.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja nie mogę się doczekać Twojej choinki:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, są dla mnie motorem i inspiracją do dalszych prac