piątek, 25 lipca 2014

Wariacje na temat afrykańskiego kwiatu cz.I

Moje Drogie, wiem, że afrykańskie kwiaty są Wam dobrze znane, ale jeśli ktoś wjedzie na ambicje to nie ma, że boli, trzeba spróbować ;)) Podczas mojego ostatniego spotkania z Małą Sową miałam okazję podziwiać Jej wspaniałą poszewkę na podusię, którą otrzymała na drodze prywatnej wymianki z Szydełkową Mamą, a która wykonana została z motywów afrykańskiego kwiatu. Motyw ten nie jest mi obcy, bo uczyłam się go od Joasi, zrobiłam nawet ich kilka z resztek kordonków, bo bardzo chciałam zrobić misia z tych motywów, ale brakło resztek. Po powrocie do domu z uporem maniaka ćwiczyłam, przeliczałam, robiłam i prułam, by otrzymać kwiat w kwadracie. Po wykonaniu 12 motywów, brakło resztek i stwierdziłam, że poszewka na poduszkę z tego nie wyjdzie, ale ponieważ są kolorystycznie parami, postanowiłam, że będą z tego podkładki pod filiżanki, szklanki, kieliszki, itp. Oto moje niedokończone-dokończone dzieło:
Po tych 12 nabrałam smaka na dalsze podkładki z tym motywem, włóczkę zakupiłam i już zrobiłam, ale żeby nie przynudzać pokażę je w kolejnym poście.
Oczywiście bardzo dziękuję za odwiedzinki i przemiłe komentarze. Biegnę teraz podziwiać Wasze robótki!!! Miłego weekendu i do kolejnego!!!


7 komentarzy:

 1. Dobrze że zasmakowałaś, to już jest pierwszy krok do sukcesu. Tak się wymądrzam, a moich kilka leży i czeka na zmiłowanie, a plany co do nich mam kolosalne!
  Pozdrawiam Bożenko:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne kolorki dobrałaś, ja zrobiłam 20 elementów dwu kolorowych, miała być siatka na razie czasu brak bo wzięłam się za malowanie w domku. Czekam co tam wyczarujesz z zakupionej włóczki. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne podkładki:) Z tego motywu byłby ładny kocyk:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo efektowne kwadraty! :) Fajnie dobrałaś kolory. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Rewelacyjne podkładki, motyw kwiatowy w tym wykonaniu zachwycający.

  OdpowiedzUsuń
 6. Widziałam na żywo, wymacałam, wypodziwiałam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, są dla mnie motorem i inspiracją do dalszych prac