środa, 9 kwietnia 2014

Olbrzymi owal

Witajcie moje Drogie Obserwatorki, dziękuję Wam za miłe słowa i za to, że mnie odwiedzacie. Widzę, że cudowności u Was moc się wysypało, dlatego obiecuję w weekend przeznaczyć czas i pooglądać te śliczności.
Dzisiaj chciałam Wam pokazać zapowiadany już wcześniej zamówiony owal. Jest to serweta modułowa w rozmiarach ok. 49x70 cm. Zrobiona na podstawie zdjęcia z internetu przyniesionego przez Znajomą, niestety nie podała mi źródła tego zdjęcia, schemat był tak kiepskiej jakości, że robiłam pierwszą serwetkę na wyczucie i na podstawie tego co udało mi się ze zdjęcia wyliczyć. Serwetka nie jest identyczna z oryginałem bo brak przy niej kilku końcowych okrążeń, bo tak sobie zażyczyła zamawiająca. Zrobiona w kolorze ecru i wyszła tak:
Była raczej niewielka. Teraz inna Znajoma zażyczyła sobie na podstawie tego samego zdjęcia taką big serwetę do wielkanocnego koszyczka na wierzch z białego kordonka Ariadna Muza 10 100g/525m. Ta serweta posiada już zakończenie jak w oryginalnej, ale środek wypełnia więcej i większych różyczek niż w poprzedniej wersji. Oto Moje Drogie ona:
Mam nadzieję, że Was nie zanudziłam i że nie zostanę posądzona o plagiat. Pozdrawiam gorąco i do kolejnego wpisu!!!!

10 komentarzy:

 1. Ja znam ten schemat widziałam go kilka razy w necie jest bardzo fajny i bardzo ładnie ta serweta wygląda:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Basieńko, jakbyś podała mi adres strony, z której pochodzi ten wzór to podlinkowałabym to w poście. Dziękuję za odwiedziny!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna robota :) W obu kolorach jej do twarzy. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Oboe wersje pięknie wydziergane :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Łaaaaał! Przepiękna, takiego wzoru nie widziałam, jesteś Królową Szydełka!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bożenko, obie serwety są przepiękne :) Jesteś niesamowita! Normalnie zabrakło mi słów. Powiem tylko : wielkie WOW!!! :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow! Buzia mi się nie chce zamknąć z wrażenia!!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, są dla mnie motorem i inspiracją do dalszych prac