niedziela, 7 kwietnia 2013

Zabawa-wyzwanie

Dzisiaj chcę odpowiedzieć na zaproszenie do foto-zabawy, do której zaprosiła mnie jakiś czas temu Ewelina.Oto zasady zabawy:

1. Odpowiedz na 17 pytań w formie zdjęcia - może to być pojedyncze zdjęcie, kolaż złożony z kilku zdjęć,sfotografowany rysunek, PrintScreen. Ważne, żeby odpowiedź była w formie graficznej a nie tekstowej - ewentualnie krótki podpis dozwolony.
2. Postaraj się, aby większość zdjęć była Twoja własna, a nie np. pobrana z internetu z podaniem źródła. Wtedy ten tag będzie bardziej "osobisty" i ciekawy, choć kilka pytań trochę utrudnia to zadanie.
3. Otaguj 7 osób lub ile chcesz:) 

Czas na odpowiedzi jest nieograniczony, nie ma narzuconej ramy czasowej, odpowiadacie kiedy macie na to ochotę i wolną chwilę i chęć na taki przerywnik w twórczości. Ja odpowiadam już dzisiaj, bo jak napisała Ewelina za kilka dni, tygodni odpowiedzi na pewno będą inne i dla samej mojej ciekawości za kilka tygodni znowu powrócę do tej zabawy, żeby sprawdzić jak bardzo się to w moim przypadku zmieniło.
Tak więc do dzieła..... 

1. Codziennie widzisz - budzące mnie z błogiego snu "potwory",
by moim zaspanym oczom ukazało się:

2. Ubranie w którym mieszkasz - z racji obecnej pory roku i pogody to teraz najczęstsze me wdzianka:

3. Ulubiona pora dnia - to ta kiedy z kubkiem ulubionej kawy/herbaty mogę oddać się swojemu hobby:

4.Coś nowego:

5. Właśnie tęsknię za - wiosną, ciepłem i ferią kolorów:

6. Piosenka, która za Tobą chodzi - z racji przedłużającej się zimy te dwie piosenki chodzą za mną cały dzień:


7. Nagłówek Twojego tygodnia - od 1.03 do 31.07 to jest teraz moim codziennym nagłówkiem:

8. Najlepszy moment tygodnia - to piątek po południu do z niedzielą włącznie, czyli weekend, bo to dni i czas który spędzam w pełni z rodzinką:

9. Kim chciałaś być jako dziecko - tych dziecięcych pragnień było kilka, ale dwa miałam wielkie być nauczycielką lub kimś w białym fartuchu: farmaceutką lub lekarką. W tym przypadku w pewnym sensie udało mi się zrealizować marzenie, przez prawie trzynaście lat byłam nauczycielem akademickim i jako, że prowadziłam zajęcia laboratoryjne, miałam biały fartuch:

10. Nigdy nie rozstajesz się z - w dzisiejszych czasach komórka i samochód to przyjaciel kobiety zarówno czynnej zawodowo jak i nie:

11. Co może znaleźć się na Twojej liście życzeń - Zdrowie rodziny i oczywiście:

12. Miłość od pierwszego wejrzenia - mam dwie takie miłości, teraz już znacznie urosły:

13. Co robisz przez cały czas - Pracuję, myślę i kombinuję jak powiązać koniec z końcem:

14. Zdjęcie tygodnia - Gdy wyszłam za mąż postanowiłam każdego roku na święta Wielkanocne kupować na rocznicę jajko-świeczkę (to te małe) i tym sposobem kolekcja się rozrosła - najstarsze to to od strony tego dużego baranka:

15. Ulubione słowa - tych mam od groma jeszcze z czasów liceum, gdyż kolekcjonowałam je do wypracowań z języka polskiego, zgromadzone w zeszycie:
Najbardziej jednak lubię te:
"Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy. Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy" - słowa z piosenki Marka Grechuty

 
 "Źle jest gdy uśmiechów ciągle nam brakuje, uśmiech jest najdroższy choć nic nie kosztuje" - z piosenki Czerwonych Gitar

"Uśmiechnij się dzisiaj do osoby, której nie znasz. Może to być jedyny promyk, jaki zobaczy w ciągu całego dnia" - niestety nie pamiętam autora ani źródła cytatu.

16. Najlepszy moment w roku - to czas wszelkich rodzinnych świąt ( a żeby nie drażnić, bo zima nie odpuszcza nie dodaję zdjęcia choinki ;)), kiedy możemy spokojnie spotkać się z najbliższymi rozsianymi po całym kraju i nie tylko:


17. Czy ktoś zawsze potrafi Cie uszczęśliwić - tu nie będzie zdjęcia, bo takich ludzi jest cała masa, członkowie rodziny, przyjaciele znajomi i wszyscy ludzie dobrej woli.Zapraszam do zabawy:
MarakyoGabunięMorroręEfęAnnę oraz Violettę i Darakw

5 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa zabawa. Z przyjemnością czytało i oglądało mi się ten post. Oczywiście chętne wezmę udział:) Dziękuję za zaproszenie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że odpowiedziałaś na moje zaproszenie i w takim razie czekam na Twoją foto-zabawę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam!
  Na zaproszenie odpowiadam - TAK! :) Wezmę się za "focenie" kiedy wrócimy od teściów i będę miała w zasięgu ręki mój aparat :)

  Pozdrawiam serdecznie i dzięki za zaproszenie do zabawy!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Też brałam udział w tej zabawie od Eweliny:) Lubie ogladac te odpowiedzi. Jak widziałam Twoje foto na uczelni to miałam wrażenie jakbys pracowała w jednym z laboratoriów UM w Warszawie, bo podobnie wygladały niektóre sale na których miałam zajęcia:)Pozdróweczki dla Ciebie Kochana:*

  OdpowiedzUsuń
 5. świetna zdjęciowa interpretacja:)Bożenko bardzo się cieszę że wziełaś się za fotki...warto było!!!bardzo przyjemnie ogląda się Twoje odpowiedzi:)i już zaczynam nucić ...wiosna wiosna wiosna ach to TY!!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, są dla mnie motorem i inspiracją do dalszych prac