niedziela, 24 marca 2013

Ciuszkowe wprawki cz. IV - pelerynka i nie tylko

Kiedyś wspomniałam, że znajome zmobilizowały mnie do zrobienia pelerynki komunijnej dla mojej córci. Zanim zdecydowałam się na wzór zrobiłam kilka nieudanych prób, przez co czas robienia pelerynki okropnie się wydłuża i chociaż jeszcze nie skończona pokażę Wam efekty pracy nad nią.  Miałam też problem z dobraniem włóczki i tu przyszła mi z pomocą bean, która prowadzi wspaniałego bloga ze swoimi pracami szydelkobean.blogspot.com. Bardzo jestem Jej wdzięczna za poradę. Na początek zamierzałam zrobić pelerynkę zainspirowana wzorem z netu, ale nie pamiętam nazwy blogu, bo widziałam to dawno zanim zdecydowałam się własnoręcznie zrobić mojej dziewczynce pelerynkę komunijną. Zaczęłam robić ją z kordonka, ale jak zużyłam 100 g na sam kołnierzyk, stwierdziłam, że za drogo mnie wyniesie i dlatego skierowałam swoje prośby do bean, która doradziła Kalinkę śnieżnobiałą. Kołnierzyk prezentuje się tak:
W środek kwiatuszków miały zostać wszyte perełki, ale ostateczny koszt a nie ilość pracy, mnie przeraziły. Kołnierzyk siedzi w szufladzie i czeka na na swoje zastosowanie,bo premierę już ma, ale teraz głowę mam zaprzątniętą czym innym.
Kiedy już miałam wspomnianą włóczkę postanowiłam, też korzystając z netu, wypróbować kolejny wzór:
Przy tym wzorze zniechęciłam się przez nieudane rozszerzanie robótki. Dlatego robótka po sesji zdjęciowej została spruta.Ostateczna postać pelerynki, chociaż jeszcze nie wykończona, bo czeka jeszcze na parę okrążeń i wykończenie, prezentuje się następująco:
Z bieżących robótek nie zbyt mogę się pochwalić, gdyż padł mi aparat i trochę potrwa zanim znów będzie na "chodzie". Zdążyłam jedynie przekopiować zdjęcia wykończonych tureckich bransoletek, których sznury prezentowałam już wcześniej:
Pozdrawiam Was gorąco i do kolejnego wpisu!!!
6 komentarzy:

 1. Bardzo mi się podobają takie bransoletki,ale jakoś nie mam odwagi się podjąć tego zadania.Może po świętach spróbuje.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. świetne:)

  pelerynka śliczniutka!widziałam na żywo wiec wiem co piszę:)a i "moja " bransoletka mmm wspaniała!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pelerynka robiona tym wzorkiem jest przepiękna !!! Kołnierzyk także i ten pomysł kwiatkowy na niego super, bo taki inny!
  Bransoletki to cacka!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękny kołnierzyk :) Sporo pracy w niego włożyłaś, ale efekt jest cudny :)
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 5. Kochane bardzo dziękuję Wam za te przemiłe komentarze. Nawet nie wiecie jak mnie tymi słowami mocno mobilizujecie do kolejnych prac.Dziękuję Wam bardzo!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowne pelerynki i bransoletka

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, są dla mnie motorem i inspiracją do dalszych prac