niedziela, 9 grudnia 2012

Pożegnanie pecha

Na samym początku podziękowania dla mojej najmłodszej Siostry, która usunęła mi tego "listonosza" i nareszcie mogę działać dalej. Co pokolenie komputerowe, to komputerowe....Dzięki Siostra.
Teraz zdjęcia tego co wypadło sprzed pecha. Na sam początek wspominane kolczyki z pomysłu Wiki45. Kordonek koloru turkusu, a koraliki to "noc Kairu":
 
Kolejne zdjęcia to frywolitkowa i frywolitkowo-szydełkowa biżuteria (naszyjnik i kolczyki oraz broszka i kolczyki). Mój własny pomysł:

W końcu coś przedświątecznego. Gwiazdki miniaturki, które miały iść do świątecznego stroika, ale zawędrowały na tablice korkowe moich córeczek, no cóż dzieciom się nie odmawia..:
Dla znajomej poczyniłam zawieszki płaskie -  gwiazdki i aniołki:
Dla mojego męża - frywolitkowe zawieszki:
Tyle sprzed "elektronicznego pecha", natomiast dla pokonania jesienno-zimowej depresji moja znajoma Ewelina podesłała mi adres bloga: koralikowaweraph.blogspot.com, abym pocieszyła oko i spróbowała. Byłam 100 % pewna, że sobie nie poradzę, chociaż kursy wyplatania bardzo fajnie przedstawione przez autorkę bloga, za to mężowi strasznie przypadło to do gustu i sam nawlekał koraliki i tym sposobem poszło....Najpierw moje próby:

A potem posypało się jak z koszyka. Dzięki autorce wspomnianego bloga, nareszcie znalazłam wspaniałe pomysły na świąteczne prezenty, nareszcie bez tandetnej chińszczyzny. Mąż też jest bardzo zafascynowany twórczością weraph, sam nawet pozamawiał mi koraliki i je nawleka na nici. Nawet moja starsza córcia sama zaprojektowała sobie bransoletkę, sama nanizywała koraliki i oto efekt:
Młodsza wybrała sobie gotowy projekt, a tato sam nawlekał korale Toho w kolorze: Opaque Lt Beige, Ceylon Tomato Soup, Ceylon Glacier:
Dla znajomych poszły kompleciki w kolorach Opaque Lt Beige, Ceylon Tomato Soup,Ceylon Denim Blue, co przypomniało mi pewną pastę do zębów, pierwszą trójkolorową jaka w latach 90 królowała na rynku. Pozostały mi jeszcze dwa kompleciki. Oto one:
Drugi komplecik, który mi również został jest w kolorach: Ceylon Glacier, Ceylon Rice i Ceylon Tomato Soup:
Na prezenty dla najmilszych poczyniłam kompleciki złożone z kolczyków i zawieszki, według pomysłu weraph:
Zrobiły furorę.
Postaram się w najbliższych dniach pokazać wam moje bombki wstążeczkowe, na które pomysł znalazłam w "Twórczych Inspiracjach", a które w tegoroczne Święta ozdobią naszą choinkę. Pokażę też moje inne ozdoby szydełkowe.3 komentarze:

 1. MOJE KOLCZYKI:)!!!

  Cudo!!!

  A w koralikach widze że praktyka czyni mistrza!!
  BRAWO!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama sprezentowałaś mi taki energetyzujący kordonek to sobie pomyślałam, czemu tylko ja się mam ładować, a niech prezentodawczyni też ma coś z tego... były robione z myślą o Tobie

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowności!! Wspaniałe biżuterie :)))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, są dla mnie motorem i inspiracją do dalszych prac